Když čaj vypijete a sníte...

uděláte nejlépe! Spotřebováním luhovaných ingrediencí z nálevu se obohatíte nejen o vlákninu, ale i o spoustu vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek (obsažených zejména v thajské morinze). Pitím nálevu si zlepšíte své skóre pitného režimu. A navíc, při vyjídání a zkoumání jednotlivých ingrediencí si užijete nevšední zábavy. Z každého blendu budete totiž "lovit" něco jiného. Překvapí vás barevnost nálevu. Zjistíte, co a jak nabude na objemu, co a jak se luhováním změní a samozřejmě - jak jednotlivé součásti čaje chutnají...

Speciální thajské čajové blendy jsou zkomponovány tak, aby se jednotlivé jejich části svými projevy doplňovaly a chutě se propojovaly. Avšak! V každém blendu jedna chuť lehce převažuje - dává výslednému nálevu nezaměnitelný charakter. Například "Thai Moringa Bitter Lemonade Tea-bio" poskytuje příjemně nahořklé chutě (díky hořkému melounu), "Thai Moringa Coconut Dream Tea-bio" je plný kokosových tónů a "Thai Moringa Sweet Currant Dream Tea-bio" je pěkně sladko nakyslý...

Na rozdíl od běžných pravých čajů, kdy je potřeba při přípravě dodržovat spoustu zásad, je příprava blendů značky SnezCaj.cz velmi jednoduchá! Čaj vždy zaléváme zrovna vroucí vodou. Množství použijeme doporučené nebo dle libosti - podle požadavku na sílu nálevu. Čaj luhujeme dlouho a je vpodstatě jedno jak :-). Nálev nesléváme, postupně jej upíjíme, ingredience vyjídáme a dle potřeby doléváme vroucí vodu!

Ingrediencí, která je ve všech blendech shodná, je thajská moringa v bio kvalitě (lat. Moringa oleifera). Jde o list rostliny, jež patří k velmi zajímavým bylinám světa. Moringa umí napojit, nasytit i saturovat nedostatek řady minerálů, vitamínů a jiných rozmanitých živin v lidském těle. Je považována za superpotravinu třetího tisíciletí. Již pouhý jeden gram listu obsahuje 7 x víc vitamínu C než pomeranče, 4 x víc vápníku než mléko, 4 x víc vitamínu A než karotka, 3 x víc draslíku než banány, 3 x víc železa než špenát a 2 x víc bílkovin než mléko!

Moringa má vysoký obsah růstového hormonu zeatinu (ze skupiny cytokinů), jež působí proti stárnutí buněk (významně podporuje jejich funkci a celkovou prosperitu - příjem živin, dělení a růst). Zeatin působí jako silný antioxidant, zabraňuje rozvinutí Alzheimerovy choroby a brání vzniku rakoviny. Obsah zeatinu v jednom gramu listu moringy je až 0,2 mikrogramu, což je cca 1000 x víc než v jiných rostlinách.

Popisovat všechny ingredience blendů by bylo nošením dříví do lesa. Informace o jejich prospěšnosti, projevech a zdravotních účincích si každý zájemce lehce vyhledá na internetu... a nejlepší je při studování čaj popíjet!

Další blendy a jejich charakter:
text v přípravě